Sinop ÜniversitesiÜniversitemiz Yılın Kadınlarını Ödüllendirdi

Üniversitemiz Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sinop’un başarılı, girişimci ve yardımsever kadınlarını düzenlediği ödül töreniyle bir araya getirdi.

 

Ayşe Serpil YILDIZ

İş kadını Ayşe Serpil YILDIZ plaketini, Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN’ın elinden aldı.

 

Berre Su KESKİN

Genç sporcu Berre Su KESKİN plaketini, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım AÇIKBAŞ’ın elinden aldı.

 

Berrin GÜRLEYEN

Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Berrin GÜRLEYEN plaketini, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail ALKAN’ın elinden aldı.

 

 

Gül USTABAŞ GENÇ

İşitme engelli Gül USTABAŞ plaketini, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Zafer Ali ÜRKMEZ’in elinden aldı.

 

Kadriye GÖL

Tema Vakfı Sinop Temsilcisi Kadriye GÖL plaketini, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşe KESKİN’in elinden aldı.

 

Kadriye GÜNDOĞDU

Türk Kızılayı Sinop Kadın Kolları Başkanı Kadriye GÜNDOĞDU plaketini, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet ASAK’ın elinden aldı.

 

Yrd. Doç. Dr. Özlem SÜRÜCÜ

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özlem SÜRÜCÜ plaketini, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan GÖZ’ün elinden aldı.

 

 

Sevim ÜNALDI

Yardım Sevenler Derneği Başkanı Sevim ÜNALDI plaketini, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ’in elinden aldı.

 

 

Ebru UYSAL

Kuzeyin Güçlü Kızları Proje Yürütücüsü Ebru UYSAL plaketini, İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf ÇALIŞIR’ın elinden aldı.

 

Öğr. Gör. Özlem ZOROĞLU

Doğudaki köy okullarında ihtiyaç sahibi öğrencilere öğrencileriyle birlikte atkı ve bere ören Ayancık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özlem ZOROĞLU plaketini,Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştıma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Gül Sultan ÖZEREN’in elinden aldı.

 

Cennet ve Gülcan KÜLCÜ

Karikatürde Türkiye birincisi olan Gülcan KÜLCÜ ve Cennet KÜLCÜ kardeşler plaketlerini, Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştıma Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatun KORKUT’un elinden aldı.

 

Elmas ADIGÜZEL

Durağan’da çağrı merkezi kuran Elmas ADIGÜZEL plaketini, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir TEKİN’in elinden aldı.

 

Kezban KARAMAN

Evinin bahçesine güneş enerjisinden elektrik üreten sistem kurduran Gerzeli Kezban KARAMAN plaketini, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ARSLAN’ın elinden aldı.

 

Hüsniye ÇÖMLEKCİ

Gerze Halk Eğitim Merkezi tarihi evler restorasyonunda çalışan Hüsniye ÇÖMLEKÇİ, Belediye Başkanımızın eşi Bircan ERGÜL’ün elinden aldı.

 

Emine CEBECİ

Saraydüzü İlçesinde ekmek fırını işleten Emine CEBECİ plaketini, Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştıma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasemin BARLAK’ın elinden aldı.

 

Huriye DEMİRAL

Türkeli’de ayda 1 ton Mantar üreten Huriye DEMİRAL plaketini, Belediye Başkanımız Baki ERGÜL’ün elinden aldı.

 

Semiye DANACI

Erfelek’te kırk yıldır engelli kızına gözü gibi bakan Semiye DANACI plaketini Sinop Valisi Hasan İPEK’in eşi Gülten İPEK’in elinden aldı.

 

Şehit Annesi Emine DOLMA

Tüm şehit annelerimiz adına Dikmenli Şehidimiz Uzman Onbaşı Bahattin DOLMA’nın annesi Emine DOLMA’ya Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından plaket sunulurken, Şehidimizin babası Recep DOLMA’ya ise içinde Şehit Uzman Onbaşı Bahattin DOLMA’nın fotoğraflarının bulunduğu fotoğraf albümü hediye edildi.